Nekonečný příběh

book-2341083_1280

A přes všechno, co bylo řečeno, existuje typ příběhu, který vlastně nekončí. Dokonce je neuvěřitelně floridní a disponuje vlivem, kterému dnes nelze konkurovat psaním knih. Je to televizní seriál, ta jeho odnož, která si neurčuje předem počet epizod. Lidstvo vyprodukovalo fenomén, se kterým dosud nemělo tu čest: principiálně nekonečný příběh, který – možná – bude plodit další a další epizody, generace herců a generace diváků se s ním budou rodit i umírat a on bude stále plynout jako čas sám. To, že dnes jsou tyto „nekonečné“ seriály většinou bídné úrovně, je věc vedlejší. Ale masmédia už dovolují myslet příběh, který překročí limity „Svéhlavičky maminkou“ a „Tří mušketýrů po dvaceti letech“, všech těch malicherných pokusů resuscitovat hrdiny v nových pokračováních. Třeba jsme si jen dosud nestihli všimnout. Třeba už se tu někde vypráví příběh, který zhasne až s poslední zhasnutou obrazovkou v den, kdy vyhasne celá sluneční soustava.

Kompletní obsah tohoto seriálu článků

 1. Úvod do seriálu tvůrčího psaní spisovatelky Daniely Fischerové
 2. Příběh je král vší literatury
 3. Neexistuje příběh bez autora
 4. Význam pokecáníčka
 5. Co dělá příběh příběhem?
 6. Magické a proto budí vždy otázku a proč?
 7. O začátcích a koncích příběhů
 8. Pozornost věnovaná začátku
 9. Různé začátky různých autorů
 10. Tvůrčí psaní – pravidla uzavřených sekvencí
 11. Konci příběhů se musíme také věnovat
 12. Konec dobrý, všechno dobré
 13. Nekonečný příběh
 14. Příběhy pravdivé a smyšlené
 15. Jak ovlivňují příběhy náš život?
 16. Jak na nás příběhy působí?
 17. Fikce na druhou
 18. Kniha Drbání kožichu
Postavy pro vaše příběhy

Postavy pro vaše příběhy

Jste s vaším příběhem v koncích? Začaly vás vaše postavy otravovat? Jste alergičtí na každé jejich nové slovo? No, pak by to asi chtělo nějaký čerstvý vítr. Závan něčeho nového, co vás nabudí a zároveň pohne s dějem, co? V

Přečíst »
Instantní životy

Instantní životy

Instantní životy jsou druhou sbírkou povídek, která vznikla pod vedením Reného Nekudy, a která navazuje na úspěch povídek Ti, kteří kradou mango. Celý rok jsme společně pracovali na krátkých povídkách, které se tu více, tu méně dotýkají instantních životů. Zkoumali

Přečíst »

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

2 komentáře

 • Daniela Fischerová je skvělá autorka, což plně dokazuje v tomto výtečném seriálu tvůrčího psaní. Díky za zveřejnění!!!

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »