Úvod do seriálu tvůrčího psaní spisovatelky Daniely Fischerové

Úvod do seriálu tvůrčího psaní spisovatelky Daniely Fischerové

Prááásk! Třesk! Plesk!

Stala se bomba, vážení čtenáři – velká Daniela Fischerová svolila k publikování svého úžasného a roztomilého textu o tvůrčím psaní a příbězích na RenéNEKUDA.cz!

Tento příspěvek je jeho první část (vlastně úvod) a v následujících několika týdnech se můžete těšit na nové a nové kousky od této úspěšné české dramatičky a spisovatelky.

Daniela Fischerová je dáma, která má za sebou dlouhou praxi (známá je např. její divadelní hra Hodina mezi psem a vlkem, román Happy end či nová rozhlasová hra Cesta k pólu); dále učí tvůrčí psaní na Literární akademii a tudíž ví, o čem a jak mluví.

Seriál nese jméno Drbání kožichu aneb Poznámky ke smyslu a stavbě příběhů. Je to skutečně kouzelný text a já jsem velmi rád, že vám ho mohu skrze tyto stránky předat. Lehkým a svižným tempem shrnuje všechny základy tvůrčího psaní tak, jak ho znám z jejích nezapomenutelných hodin.

Je tomu zhruba rok, co jsem měl autorské čtení v pražském Café FRA, kam jsem si Danielu Fischerovou pozval. Tehdy jsem jí věnoval minipovídečku “Miluju Danielu Fischerovou!” a drobným paradoxem je, že její obsah stále platí. Tato žena mě prostě naučila mnohé, já se jí za to klaním a velmi jí děkuji!

Drazí čtenáři, držte si klobouky, protože od tohoto týdne vás tu čekají 100% nejlepší články o tvůrčím psaní na českém internetu!

Poznámka: Prosím, pokud si přejete dostávat kompletní texty (včetně tohoto seriálu) na svůj email, přihlaste se k odběru novinek emailem. Jako bonus navíc dostanete k Vánocům moji novou knihu o tvůrčím psaní! A to už přeci stojí za to, ne? ;)

Kompletní obsah tohoto seriálu článků

 1. Úvod do seriálu tvůrčího psaní spisovatelky Daniely Fischerové
 2. Příběh je král vší literatury
 3. Neexistuje příběh bez autora
 4. Význam pokecáníčka
 5. Co dělá příběh příběhem?
 6. Magické a proto budí vždy otázku a proč?
 7. O začátcích a koncích příběhů
 8. Pozornost věnovaná začátku
 9. Různé začátky různých autorů
 10. Tvůrčí psaní – pravidla uzavřených sekvencí
 11. Konci příběhů se musíme také věnovat
 12. Konec dobrý, všechno dobré
 13. Nekonečný příběh
 14. Příběhy pravdivé a smyšlené
 15. Jak ovlivňují příběhy náš život?
 16. Jak na nás příběhy působí?
 17. Fikce na druhou
 18. Kniha Drbání kožichu

Důležitý odkaz: https://www.danielafischerova.cz/

Podobné příspěvky

Čteme [doplňte své jméno], protože…

Každý píšeme příběhy z jiného důvodu. Pokud je jeden z vašich hnacích motorů touha stát se profesionálním spisovatelem, měli byste být schopni dokončit větu z nadpisu tohoto článku. Pohrajte si...

Důležitost naslouchání

Jedna z nejplatnějších rad pro začínající spisovatele zní: „Hodně čtěte a hodně pište.“ Dovolil bych si přidat ještě jednu, kterou zde rozvíjím již nějaký ten pátek – naslouchejte! Proč? Protože to...

To, co se urodilo…

Vážení čtenáři mého blogu, dovoluji si vás všechny srdečně pozvat na pestrobarevné autorské čtení studentů z mých ročních kurzů tvůrčího psaní. Akce se uskuteční v divadelní kavárně POTRVÁ (Srbská 2,...

Jak se dá pracovat s Kreativním zápisníkem

Je to půl roku, co oficiálně vyšel Kreativní zápisník, hravý pomocník pro rozvoj kreativity. Mám obrovskou radost, že se prakticky ihned stal oblíbeným pomocníkem pro velkou spoustu lidí (vždyť je...

Bartonička 2016

Poslední srpnový víkend již téměř tradičně patří setkání duší věčně mladých spisovatelů sdružených na Fóru Reného Nekudy. Někteří jsou možná mladí o něco déle než ti ostatní, ale na zápalu...

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

3 komentáře

  • Daniela Fischerová je opravdu skvělá profesionálka a zmíněný její text obdivuji, protože obsahuje všechno podstatné, co jsem se od ní o psaní naučil. Vřele ho všem doporučuji a již teď prozradím, že první část jejího seriálu se tu objeví už zítra! ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!