Úvod do seriálu tvůrčího psaní spisovatelky Daniely Fischerové

Úvod do seriálu tvůrčího psaní spisovatelky Daniely Fischerové

Prááásk! Třesk! Plesk!

Stala se bomba, vážení čtenáři – velká Daniela Fischerová svolila k publikování svého úžasného a roztomilého textu o tvůrčím psaní a příbězích na RenéNEKUDA.cz!

Tento příspěvek je jeho první část (vlastně úvod) a v následujících několika týdnech se můžete těšit na nové a nové kousky od této úspěšné české dramatičky a spisovatelky.

Daniela Fischerová je dáma, která má za sebou dlouhou praxi (známá je např. její divadelní hra Hodina mezi psem a vlkem, román Happy end či nová rozhlasová hra Cesta k pólu); dále učí tvůrčí psaní na Literární akademii a tudíž ví, o čem a jak mluví.

Seriál nese jméno Drbání kožichu aneb Poznámky ke smyslu a stavbě příběhů. Je to skutečně kouzelný text a já jsem velmi rád, že vám ho mohu skrze tyto stránky předat. Lehkým a svižným tempem shrnuje všechny základy tvůrčího psaní tak, jak ho znám z jejích nezapomenutelných hodin.

Je tomu zhruba rok, co jsem měl autorské čtení v pražském Café FRA, kam jsem si Danielu Fischerovou pozval. Tehdy jsem jí věnoval minipovídečku „Miluju Danielu Fischerovou!“ a drobným paradoxem je, že její obsah stále platí. Tato žena mě prostě naučila mnohé, já se jí za to klaním a velmi jí děkuji!

Drazí čtenáři, držte si klobouky, protože od tohoto týdne vás tu čekají 100% nejlepší články o tvůrčím psaní na českém internetu!

Poznámka: Prosím, pokud si přejete dostávat kompletní texty (včetně tohoto seriálu) na svůj email, přihlaste se k odběru novinek emailem. Jako bonus navíc dostanete k Vánocům moji novou knihu o tvůrčím psaní! A to už přeci stojí za to, ne? ;)

Kompletní obsah tohoto seriálu článků

 1. Úvod do seriálu tvůrčího psaní spisovatelky Daniely Fischerové
 2. Příběh je král vší literatury
 3. Neexistuje příběh bez autora
 4. Význam pokecáníčka
 5. Co dělá příběh příběhem?
 6. Magické a proto budí vždy otázku a proč?
 7. O začátcích a koncích příběhů
 8. Pozornost věnovaná začátku
 9. Různé začátky různých autorů
 10. Tvůrčí psaní – pravidla uzavřených sekvencí
 11. Konci příběhů se musíme také věnovat
 12. Konec dobrý, všechno dobré
 13. Nekonečný příběh
 14. Příběhy pravdivé a smyšlené
 15. Jak ovlivňují příběhy náš život?
 16. Jak na nás příběhy působí?
 17. Fikce na druhou
 18. Kniha Drbání kožichu

Důležitý odkaz: https://www.danielafischerova.cz/

Nové rozhovory o příbězích a učení

Nové rozhovory o psaní, příbězích a učení

Občas píšu, občas někde něco povídám a občas někdo něco píše o mně. V tomto článku vám přináším pár nových mediálních výstupů z poslední doby. Počtěte si… ;) Článek o tvůrčím psaní v časopise Host Byl jsem požádán, abych napsal

Přečíst »
Kniha Hakuna Matata

Kniha Hakuna Matata

Celkem 51 ilustrací, 30 autorů, 25 povídek, 19 životních příběhů, 12 zahraničních textů, 5 překladatelů, 4 země, 1 kniha a vy! Hakuna Matata je sbírka textů začínajících autorů z České republiky, Belgie a ze Španělska, která oslavuje příběhy. Inspirací pro

Přečíst »
box-2953722_1280

Veselé Vánoce a kreativní nový rok 2010!

Drazí čtenáři RenéNEKUDA.cz, máme za sebou téměř celý rok 2009, který byl pro mě ve znamení těchto stránek, jež oficiálně fungují od 3. října 2009. Za tuto dobu se tu urodilo neuvěřitelných 95 příspěvků (na 100 jich zaokrouhlíme příští týden).

Přečíst »

Novinka: Obsáhlý videokurz Základy tvůrčího psaní je zábavný, hravý a opravdu hodně užitečný!

3 komentáře

  • Daniela Fischerová je opravdu skvělá profesionálka a zmíněný její text obdivuji, protože obsahuje všechno podstatné, co jsem se od ní o psaní naučil. Vřele ho všem doporučuji a již teď prozradím, že první část jejího seriálu se tu objeví už zítra! ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »