Základy tvůrčího psaní

Tento unikátní videokurz obsahuje 30 lekcí, které se dotýkají všech nezbytných základů tvůrčího psaní. Žádné reklamy, žádné další skryté platby. Připravte se na dlouhodobé studium tvůrčího psaní, za které byste jinde zaplatili tisíce korun. 

30 lekcí

Základy tvůrčího psaní je kurz s více než třiceti lekcemi, které pokrývají všechny nezbytné oblasti tvůrčího psaní. Najdete v něm jak teorii, tak i hravou praxi.

2 až 5 minut

Každá video lekce je navržena tak, aby vám zabrala co nejméně času (a zároveň aby podchytila podstatu věci).

Doplňkové materiály

Součástí tohoto kurzu jsou i články a doplňková cvičení tvůrčího psaní, které vám pomohou ponořit se ještě hlouběji do spisovatelského řemesla.


Základy tvůrčího psaní je videokurz, který je opravdu pro všechny!

Koncept kurzu je celkem prostý – přinést vám v ucelené a zábavné formě nejdůležitější informace z oblasti tvůrčího psaní. Zvolil jsem formu videolekcí, abych mohl být co nejvíce názorný.

Základy tvůrčího psaní vám nabízí 10 volně přístupných lekcí, zbytek kurzu je možné absolvovat po přihlášení se (což je nyní s výraznou slevou).

Buďte u toho, užijte si ho a pozdravujte ode mě svoji múzu! ;)

Volně přístupný obsah kurzu Základy tvůrčího psaní

Začátky

Srozumitelnost

Klišé

Detaily

Postavy

Konflikty

Konzistentnost

Jaký jste typ autora?

Dialogy a popisy

Popisy

+ Dalších 20 lekcí objevíte ve své e-mailové schránce. Které to jsou?

„Dlouho jsem hledala něco podobného – přehledný kurz s ucelenými informacemi na jednom místě. Doplňková cvičení jsou skvělá k procvičení a prohloubení informací k danému tématu.“

Tefo

#1 Začátky

V této sekci vždy najdete doplňkové články a cvičení, které se týkají dané lekce kurzu Základy tvůrčího psaní. Rozklikejte je všechny!

„Je fajn, že něco takového existuje!“

Gloriet

#2 Srozumitelnost

Srozumitelnost textu je klíčová věc. Pokud čtenáři po dočtení knihy tápou nad významem některých scén nebo popisů, případně vůbec netuší, čeho chtěl svým psaním autor docílit, není to úplně v pořádku, že ano? Hmm… Co tedy s tím?

„Sice zatím žádnou knihu nepíšu, ale video mě vždy tak příjemně navnadí k přemýšlení, jak věci popsat jinak než obvykle. A takové procvičování mozku se mi hodí, když jsem copywriterka ;-)“

Sylvie Kaviková

#3 Klišé

Jak vznikají tzv. klišé a proč je dobré se jim vyhýbat?

„Nutí mě přemýšlet o textu, o tom, jak jej tvořit, co tam dát, aby byl více povídkový a ne suchý. Je to pro mě zcela nová inspirativní oblast.“

Stanislava Lisnerová

#4 Detaily

Detaily umí váš rukopis povýšit o několik úrovní výš, stejně tak ho umí pěkně zruinovat. Na co si tedy dát při popisování věcí, prostředí a postav pozor?

„Zaměřila jsem se na více oblastí psaní a kurz mě donutil (tou nejlepší cestou samozřejmě) zabývat se i věcmi, o kterých jsem dříve tolik nepřemýšlela nebo před nimi utíkala. Mnohokrát za něj děkuji! :)“

Eliška

#5 Postavy

Postava je základem každého dobrého příběhu. Jak přemýšlet o postavách, aby váš příběh dobře fungoval a co je to tzv. antihrdina? 

„Aj keď teoreticky niektoré veci ovládam, tento kurz ma “nakopol” k tomu, aby som už KONEČNE niečo napísal. Teším sa na ďalšie časti.“

Pavol Kren

#6 Konflikty

Aby mohl příběh vůbec existovat, měl by obsahovat konflikty. Příběh bez konfliktů je jako jídlo bez chuti – nudný, nezajímavý a sotva stravitelný. Pojďme tedy společně kořenit vaše příběhy!

„Děkuji, Vaše cvičení, která jsou neotřele kreativní používám mimo jiné i v praxi (učím češtinu na střední škole a tvorba textu je pro dnešní mládež náročná discipnína). Studentům, kteří koketují s vlastní literární tvorbou předávám odkaz na Vaše stránky. Díky za inspiraci!“

Alena Slaninová

#7 Konzistentnost

Tato lekce kurzu Základy tvůrčího psaní se zabývá důležitým tématem, o kterém se sice snadno mluví, ale je velmi těžké ho úspěšně zvládnout – příběhová konzistentnost.

„Srozumitelné a atraktivnĕ vysvĕtlené. Teď jen konečnĕ začít psát.“

Petr

#8 Jaký jste typ autora?

Musíte dopředu znát konec svého příběhu? Je pro vás důležité psát každý den? Nebo spíše nárazově? Která varianta je lepší? Než se v tomto kurzu posuneme zase o kousíček dál, bylo by dobré zjistit, jaký jste typ autora… Jdeme na to!

„Celá léta si píšu příběhy, postřehy, stesky a podobně do sešitků. Pak je vyhazuji, protože koho by to zajímalo, že? Najednou mám pocit, že to není marné. Děkuji.“

Wendy

#9 Dialogy a popisy

Dialogy a popisy jsou dvě základní oblasti tvůrčího psaní. Jaké funkce v textu plní? Co je dnes oblíbenější a proč? Pojďte to zjistit v dnešní praktické lekci tohoto hravého videokurzu Základy tvůrčího psaní!

„Stručné. Srozumitelné. Pozitivně laděné. Raději slyším a vidím, co je dobré vědět, umět, dělat… To mě povzbuzuje, i když moje sebedůvěra zrovna kulhá.“

Kamila Š.

#10 Popisy

Popisy toho umí mnohem víc, než jen vykreslit atmosféru, představit nám prostředí příběhu nebo charakterizovat postavy. Jaké je základní tajemství literárních popisů a jak se s nimi dá pracovat? To se dozvíte v dnešní lekci kurzu Základy tvůrčího psaní!

„Tento kurz je natolik zábavný a inspirativní, že mě přiměl psát i o prázdninách. Těším se na každou novou lekci a doufám, že jich bude co nejvíc. Mnohokrát děkuji.“

Jana Votal

Čeká na vás dalších 20 lekcí!

Chcete pokračovat ve studiu?

Roční přístup do online sekce

750 Kč

20 dalších lekcí + BONUSY 
 Desítky doplňkových cvičení a článků 
 Pohodlné studium odkudkoliv a kdekoliv 
 Opakované a zpětné procházení kurzu pod odbu jednoho roku 
 Více než 1000 spokojených studentů 
 92 % účastníků hodnotilo kurz 5* z 5 
 Pouze 25 Kč za lekci (+ mnoho výhod)

„Kurz je naprosto skvělý. Pomáhá mi uvědomovat si detaily, které v mé tvorbě chybí. A i ty detaily pak dokáží zbořit celý děj. Takže musím říct, že tento kurz je nepostradatelný společník každého autora.“

Terka Copywriterka

Obsah online části:

Podívejte se, co všechno ještě dostanete!

Prostředí, Pět smyslů, Přirovnání a metafory, Prostředky, Dialogy, Monology, Pomůcky pro spisovatele, Tempo, Emoce, Hledisko, Konce, Revize, Názvy knih, Inspirace, Jak si najít čas na psaní, Tvůrčí blok, Pravidla tvůrčího psaní, Jak vydat knihu, Otázky a odpovědi, Rozloučení + překvapení :)

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Kolik stojí tento kurz?

Prvních 10 lekcí Základů tvůrčího psaní najdete na této stránce zdarma. Další část kurzu (20 nových lekcí) je již placená a stojí 470 Kč (e-mailová forma) nebo 750 Kč (roční přístup do online sekce).

Kolik času zabere studium tohoto kurzu?

Jelikož kurz obsahuje mnoho doplňkových cvičení a článků, může se doba vašeho studia značně lišit. Jeho jádro tvoří vždy cca pětiminutové video + zhruba čtvrthodinový úkol. Další doplňkové materiály jsou pouze rozšiřující.
Nicméně si představujte něco mezi 10 až 25 hodinami zábavného studia tvůrčího psaní. 

Můžu si kurz Základy tvůrčího psaní zopakovat?

Ano, toto možné samozřejmě je. Stačí se znovu přihlásit a je to. :)
Pokud jste si objednali online formu studia, můžete se ke všem lekcím vracet v průběhu celého jednoho kalendářního roku.
Upozornění: Mezi ukončením kurzu a novým přihlášením musí uběhnout minimálně 24 hodin!

Musím kurz procházet v tempu jedna lekce týdně?

Ano, kurz je takto sestaven. Úvodní videa, která najdete na této stránce, můžete procházet jak se vám zlíbí. Nicméně e-mailová část vám bude doručována v uvedeném tempu jedna lekce týdně.
Platí pouze pro e-mailovou formu: Pro jistotu znovu upozorňuji, že přístup k jednotlivým videům platí pokaždé po dobu přesně sedmi dní (čili je možné procházet vždy aktuální lekci, ale už není možné se k předchozím zpětně vracet!).

Nejde mi otevřít aktuální lekce – co s tím?

Nic se neděje, tohle se dá většinou rychle vyřešit. Prosím, zkuste následující tipy: 
Zkopírovat odkaz a otevřít ho v jiném prohlížeči
Zkopírovat odkaz a otevřít ho v anonymním režimu prohlížení
Smazat cookies soubory vašeho internetového prohlížeče
Zkusit otevřít lekci na mobilu nebo tabletu (příp. jiném počítači)
Z 99 % jeden z těchto postupů zabere. :) Pokud ne, napište mi.
Jinak se také ujistěte, že se díváte na aktuální lekci kurzu (tj. na tu nejnovější). Díky a přeji vám pěkné studování!

Chci zpětnou vazbu na své výtvory!

Je dobře, že se chcete ještě více rozvíjet. Zpětná vazba bohužel není součástí kurzu Základy tvůrčího psaní. Můžete ji získat na zdejším fóru nebo v naší VIP Facebookové skupině. A pokud to se psaním myslíte opravdu vážně, podívejte se prosím na moji nabídku kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost (případně online kurzů tvůrčího psaní).
P. S. Využít samozřejmě můžete i sekci komentářů pod každým videem.

Kdo za tímto on-line kurzem stojí?

No přece René Nekuda. :) Již několik let se snažím zpřístupnit tvůrčí psaní všem, takže toto je další možnost, jak se v této oblasti snadno a hravě vzdělávat. Napište mi, jak se vám kurz líbí – uděláte mi tím velkou radost. Opravdu.

Držím vám palce!

Nezapomeňte, že video kurz Základy tvůrčího psaní je pravidelně aktualizován. Doufám, že se tu zase brzy uvidíme – těším se!

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.